FIREx Talk Projekt LIDER

 

FIREx Talk - Projekt LIDER, czyli strażackie inspiracje.
 
 
cfbt.pl prowadzi swoje działania skupiając się m.in. na edukacji, integracji środowiska, wyrównywaniu szans i promowaniu pozytywnych postaw. Dlatego pod naszą marką Projekt LIDER rozpoczynamy realizację znanego światowego formatu inspirujących prelekcji: FIRExTalk (www / Facebook / YouTube).
 

FIREXTalk - Projekt LIDER to wydarzenie jednodniowe. Nie organizujemy noclegu i wyżywienia, żeby obniżyć koszty (dla Was i dla nas). Każdy zainteresowany uczestnik sam organizuje sobie logistykę, według własnych możliwości i potrzeb. Nie narzucamy nic w tym zakresie.

Pierwsza edycja odbyła się w dniu 6 września 2020 roku w Łodzi, w obiektach Zatoki Sportu Politechniki Łódzkiej. Patronat Honorowy naszej konferencji objął Wydział Budownictwa, Inżynierii i Architektury Środowiska Politechniki Łódzkiej. W związku z tym konferencję otworzył: prof. dr hab. inż. Dariusz Gawin, Dziekan wydziału Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska Politechniki Łódzkiej, Kierownik Katedry Fizyki Budowli i Materiałów Budowlanych. (LINK)
 
W realziacji pierwszej edycji wsparły nas następujące marki:

Partnerami medialnymi byli natomiast portal Strazacki.pl oraz magazyn W Akcji.

 
Wydarzenie było nagrywane a sesje trafiły na kanał YT. W ten sposób każdy może skorzystać z inspiracji, jaka dali Wam Liderzy. Całe wydarzenie służyło przede wszystkim nagraniu sesji. Można powiedzieć, że zorganizowaliśmy w ten dzień studio nagrań przy udziale publiczności. Korzyścią wynikającą z obecności na miejscu było to, że można było spotkać się osobiście z ludźmi, zintegrować, wziąć udział w towarzyszących atrakcjach, które dla Was zaplanowaliśmy.

Wspierającym firmom zapewniliśmy przestrzeń wystawienniczą, możliwość pokazania produktów, reklamy na miejscu oraz w publikowanych nagraniach. Dla uczestników była to też okazją, aby zapoznać się z ofertą, porozmawiać z dostawcami, uzyskać kontakty i informacje.

Naszym celem bylo zrobienie czegoś od strażaków dla strażaków, włączając w to partnerów z naszej branży! I tak dokładnie zrobiliśmy.
 
Poniżej znajdziecie informacje o prelegentach oraz linki do nagrań. A my bierzemy się za planowanie kolejnej edycji! Śledzicie informacje poprzez profile na Facebooku: cfbt.pl i Projekt LIDER i dajcie znać znajomym!
 
Plakat pierwszej edycji:
 
 

Nagrania z prelekcji:

 (Link do playlisty na Youtube: kliknij!)

L.P. Imię i nazwisko prelegenta: Opis prelegenta i wystąpienia: Link do YouTube:
00. Trailer wydarzenia 14 prelegentów, różnorodne tematy, liderzy myśli w akcji!

PL00

01. Szymon Kokot-Góra

Założyciel cfbt.pl i Projektu L.I.D.E.R., starszy oficer PSP, strażak ochotnik, aktywista i działacz, członek międzynarodowych grup instruktorskich, pierwszy polski strażak w CERN Fire and Rescue Service (Oficer ds. Szkolenia), autor dziesiątek artykułów, książek i opracowań. Opowie o genezie powstania projektu, jego znaczeniu oraz celach na przyszłość. Przemówienie ma inspirować, motywować i konsolidować środowisko strażackie wokół szlachetnych celów, jakie przyświecają każdemu ratownikowi w jego misji niesienia pomocy bliźniemu.

PL01

02. Paul Bryant (UK)  

Paul Bryant jest międzynarodowym ekspertem strategii ochrony przeciwpożarowej i uznanym autorem. Stworzył koncept strategii przeciwpożarowych i był autorem stosownego rozdziału części Brytyjskiego Standardu PAS 911, wykorzystywanego na całym świecie. Napisał również książkę na ten temat. Paul przedstawi nowoczesną koncepcję formułowania strategii przeciwpożarowych budynku oraz jej ewaluację, która była rozwijana w Łodzi od roku 2017. Koncepcja wykorzystuje system zarządzania online o nazwie „Igni.online”, który również zostanie zaprezentowany. Wykład w języku angielskim.

PL02

03. Dorota Brzezińska  

Adiunkt Politechniki Łódzkiej i właścicielka firmy GRID. Specjalizuje się w inżynierii pożarowej, systemach wentylacji pożarowej w budownictwie i modelowaniu komputerowym CFD. Jest autorką 4 książek poświęconych ochronie przeciwpożarowej budynków oraz ponad 250 artykułów naukowo-technicznych. Projektuje i weryfikuje systemy wentylacji pożarowej, mając na swoim koncie ponad 600 rozwiązań tych systemów w różnego rodzaju obiektach. Opowie o najnowszej metodzie oceny strategii ochrony przeciwpożarowej budynków, polegającej na wyznaczaniu Indeksu Ryzyka Pożaru, będącego wskaźnikiem ich poziomu bezpieczeństwa pożarowego. Od tej pory wszystkie systemy ochrony przeciwpożarowej są brane pod uwagę jednocześnie, z uwzględnieniem ich wzajemnego współdziałania. Rzeczoznawcy ppoż. zyskali doskonałe narzędzie do opracowywania ekspertyz pożarowych.

PL03

04. Anna Kupiecka  

Pacjentka po leczeniu raka piersi i Prezes Fundacji Onkocafe – Razem Lepiej . Podczas wykładu podzieli się własnymi doświadczeniami oraz przedstawi ideę kampanii „Mundur Nie Zbroja”.

 PL04

05. Adrianna Sobol  

Psychoonkolog Fundacji Onkocafe – Razem Lepiej oraz wykładowca Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie wykładu dowiecie się czy łatwo jest wdrożyć zdrowy styl życia, jak zadbać o siebie i o swoich najbliższych. Czy obawa przed zachorowaniem powstrzymuje nas przed badaniami ? Czy zdrowi rodzice = zdrowe dziecko ?

 PL05

06. Damian Saleta  

Oficer Państwowej Straży Pożarnej, wykładowca i instruktor ogniowy, strażak ochotnik, instruktor cfbt.pl. Uczestnik i instruktor krajowych oraz zagranicznych szkoleń z zakresu gaszenia pożarów wewnętrznych. Autor kilkunastu artykułów i publikacji naukowych dotyczących bezpieczeństwa pożarowego budynków mieszkalnych, bezpieczeństwa ekip ratowniczych, a także problemów ratownictwa i systemu szkolenia strażaków. Opowie nam jaką rolę w jego życiu odgrywa krzywa rozwoju pożaru i jaką naturę lubi mieć pożar!

 PL06

07. Łukasz Laciok  

Właściciel EDUFIRE, oficer Państwowej Straży Pożarnej, dowódca zmiany, strażak ochotnik, instruktor gaszenia pożarów wewnętrznych, organizator kursów i szkoleń z zakresu bezpieczeństwa, stały mediator sądowy,  współtwórca projektu „Poligon Strażacki BB”. Opowie o genezie powstania projektu, jego głównych celach jakie będzie spełniał. „Nie robisz tego źle, jeżeli nikt nie wie co robisz”

 PL07

08. Marek Wyrozębski  

Dowódca zmiany w Jednostce Ratowniczo Gaśniczej nr 3 w Warszawie, od 10 lat związany z Jednostką, absolwent dziennych studiów mundurowych w SGSP (WIBP) oraz dziennych studiów magisterskich w Akademii Sztuki Wojennej na kierunku Zarządzanie i Dowodzenie,
autor artykułów o tematyce ratowniczej, pożarniczej i szkoleniowej.  „Kierowanie zmianą służbową po ludzku” to opowieść o ludziach, z krwi i kości, a nie Siłach i Środkach. O przewodzeniu i motywowaniu w strukturach mundurowych. Potrzebach i problemach, sukcesach i porażkach. O znaczeniu kierowania nie tylko jako KDR.

 PL08

09. Sylwester Witczak

Od 15 lat Prezes OSP Janiszewice, Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP, pomysłodawca Ochotniczej Szkoły Pierwszej Pomocy – OSPP, koordynator projektów m.in. „Zagrajmy w STRAŻOPOLY” – zdobywca nagrody FLORIANY 2019, „998 – czas na młodzież”, wieloletni opiekun MDP. Opowie o genezie powstania projektu „Zagrajmy w STRAŻOPOLY” o jego celach oraz o samej grze i idei łączenia środowiska strażackiego wokół wspólnych inicjatyw.

PL09

10. Aleksander Łukawski  

Instruktor cfbt.pl, prezes Koła Naukowego Działań Gaśniczych SGSP, strażak PSP, druh OSP Ursus, pasjonat szwedzkiego ratownictwa. Autor artykułu dotyczącego zagrożeń nowotworami w pracy polskiego strażaka. Zaangażowany w akcję #zdrowy_raKtownik od momentu jej powstania. Opowie o genezie powstania akcji #zdrowy_raKtownik, pokazując tym samym jak rozmowa dwóch przyjaciół jest w stanie zapoczątkować coś wielkiego.

 PL10

11. Michał Baranowski  

Strażak ochotnik. Współtwórca FireTrap.pl, instruktor na "Szkoleniach strażackiego survivalu podczas pożarów wewnętrznych", certyfikowany instruktor systemu do samoratowania Petzl EXO, instruktor ZHP, ratownik Medycznego Patrolu WOŚP. Entuzjasta tematyki zarządzania powietrzem. Jest na Twojej drodze punkt, po przekroczeniu którego nie ma już powrotu. Jak gospodarować swoim zapasem powietrza, aby w porę opuścić strefę zagrożenia.

 PL11

12. Marcin Kuźmiński  

Doświadczony ratownik i dowódca, oficer Państwowej Straż Pożarnej, współtwórca idei powstania Działu Szkolenia Poligonowego SGSP, instruktor wielu dziedzin ratownictwa, instruktor cfbt.pl, organizator wielu przedsięwzięć szkoleniowych. Opowie o zagadnieniu „Non-negotiable” w zakresie taktyki gaszenia pożarów wewnętrznych.

 PL12

13. Cezary Jesionek  

Cezary Jesionek – 13.08.1999 zaprzedał duszę ratownictwu – w SGSP – K99. Instruktor cfbt.pl Od sierpnia 2003 JRG Łobez (obecnie jako dowódca zmiany I). Licencjonowany Ratownik medyczny (studium + studia wyższe). „Gaszę póki żyję, żyję póki gaszę!!!” Opowie o kwestii postaw i podejścia do służby. Lojalność przysiędze, integralność zasad, duma z przynależności, etyka postępowania oraz ratowanie życia jako cel nadrzędny. Co oznaczają? Czy są dla nas ważne? Co jest alternatywą?

 PL13

14. Krzysztof Maczulski  

Ratownik Medyczny i pielęgniarz, mł. aspirant, szkoleniowiec. Wierzy, że jeden człowiek może bardzo dużo, a grupa ludzi może wszystko. Opowie o wizji ratownika medycznego w straży, współpracy z ratownikiem kpp oraz jakie to połączenie  może mieć wpływ na ratowanie życia ludzkiego.

 PL14